Аналіз роботи РМО за 2018-2019 н.р.
Рекомендації (ЗНО, ДПА)
Ведення класних журналів
Інтернет -семінар
Від нас, від нашого вміння, майстерності,
мистецтва, мудрості залежить її життя,
здоров’я, розум, характер, воля,
громадянське й інтелектуальне обличчя,
її місце і роль у житті, її щастя.
В.О.Сухомлинський
Мета: узагальнити знання педагогічних працівників із сутності інтеграції як інноваційної форми роботи у навчанні. Визначити переваги та недоліки інтегрованих уроків.
Перебіг заходу
Сучасний світ дуже динамічний, нові сфери діяльності виникають дуже
часто, на протязі життя одного покоління
можуть проходити структурні зміни економіки. Тому сучасному спеціалісту
необхідно бути готовим до того, що отриманої освіти буде недостатньо і тому на
протязі життя постійно доучуватися і переучуватися.
В системі освіти до недавнього часу були
прийняті форми і методи навчання, орієнтовані на оволодіння системою готових
знань. В даний час, все більше в якості мети підготовки виступає діяльність,
здатність до її варіативності, особисті якості, що визначають не стільки
вузькопрофесійні характеристики спеціаліста, скільки рівень його культури,
інтелектуальний розвиток. Швидкі темпи розвитку сучасного суспільства, його
динамізм вимагають здійснювати підготовку вчителів, як вважає Г.А. Бордовський,
з «подвійним» випередженням. І сьогодні необхідно вести мову про створення
принципово нової, зв’язаної з інтегративними процесами концептуальної моделі
освіти з якісно новою структурою, новим системотворчими факторами.
Інтеграція в сучасному суспільстві пояснює
необхідність інтеграції в освіті. Сучасному суспільству необхідні
висококваліфіковані, добре підготовлені спеціалісти. Від спеціаліста будь-якої
професії вимагають високого рівня загальноосвітніх знань, творчого мислення та
постійної самоосвіти. Тому залучення школярів до продукції наукової інтеграції
є не менш важливим, ніж засвоєння знань конкретних наук.
Вправа «Займи позицію»
Як говорять мудрі люди: щоб зрозуміти іншого,
подивись на світ його очима. Тож пропоную вам на декілька хвилин пригадати себе
в дитинстві: ви тепер не поважні вчительки, а дівчатка з величезними бантами,
яких мами ведуть до школи.
Перед Вами дві школи: в одній предметне викладання, в іншій – інтегроване. Виберіть двері тієї школи, де вам хотілось би навчатися. Обґрунтуйте свій вибір, записавши відповідь у спільній презентації за посиланням: https://docs.google.com/presentation/d/1W85fKCE1sah-KCLx3PTsga7XhKXeuaxQJ7x4G9oINEY/edit?usp=sharing
Інструкція: створіть слайд, у верхній частині напишіть своє прізвище, ім'я, по батькові,;на слайді виконуйте завдання.
Вправа «Асоціативний кущ»
Скажіть, будь ласка, які асоціації у вас виникають, коли Ви чуєте «інтеграція» «інтегрований урок». Запишіть свої асоціації в презентацію.
Дайте відповіді на запитання (відповіді запишитіть на своєму слайді спільної презентації):
-
Що є у Вашому розумінні поняття «інтеграція в
освіті»?
- Наведіть приклади, коли Ви застосовували інтеграційні форми та методи роботи з учнями.
Вправа "Види інтеграції"
Створіть схему або таблицю, прочитавши матеріал за QR-кодом
-
Давайте для себе розподілимо та навчимося
розрізняти певні інтеграційні форми навчання, щоб зрозуміти, про який
інтеграційно-тематичний підхід до навчання пропонується Державним стандартом .
Вправа «Інтегроване навчання» . Виконайте вправу за посиланням, кодове слово запишіть на своєму слайді спільної презентації.
https://learningapps.org/watch?v=pyny1n50520
Вправа "Заповни пропуски". Виконайте вправу за посиланням, кодове слово запишіть на своєму слайді спільної презентації.
https://learningapps.org/watch?v=pc7pt7vrk20
Інтегроване навчання є діючою моделлю активізації інтелектуальної діяльності та розвиваючих прийомів навчання. Воно зобов’язує до використання різноманітних форм викладання, що має великий вплив на ефективність сприйняття учнями навчального матеріалу.
Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що інтегрований урок – шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу. Так чи ні?
Вправа "Створи вправу"
Переглянувши матеріал вебінару, створіть вправу "Недоліки та переваги інтегрованого навчання" на платформі learningApp (Інструкція додається)
На слайді спільної презентації вставте скріншот Вашої вправи та посилання на неї.
Дякую! Високо ціную Вашу педагогічну творчість, майстерність, професіоналізм у підготовці словесників! Цікавий інноваційний формат матеріалу!!!
ВідповістиВидалитиДякую за методичну допомогу!
ВідповістиВидалитиДуже сподобалось. Надзвичайно корисно, цікаво. Велике спасибі!
ВідповістиВидалити